en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Solná komora a "orlí hnízdo" Brechtesgaden - Jazykový poznávací zájezd pro školy

Solná komora a "orlí hnízdo" Brechtesgaden - Jazykový poznávací zájezd pro školy

Oblast Solné komory patří k jednomu z nejkrásnějších koutů Evropy. Nachází se asi padesát kilometrů východně od Salzburgu a rozkládá se na území tří rakouských spolkových zemí - Salcburska, Dolního Rakouska a Štýrska. Už v době osídlení Kelty se v tomto kraji těžila sůl. Samotnou Solnou komoru obepínají zvlněné Předalpy na severu a ledovcové pohoří Dachsteingruppe na jihu. Tvoří ji několik desítek jezer s průzračně čistou vodou, zelenými loukami a vápencovými skalami.

Program zájezdu

1.Den Odjezd z ČR v rannních hodinách, příjezd do Salzburku v dopoledních hodinách, Mozart City tour, ubytování, večeře.
 
2. Den Hallstatt - Kulturní dědictví Hallstatt Mimořádné dějiny v mimořádné krajině světového dědictví Hallstatt. Cesta časem od začátku hallstattských dějin až po součastnost ... Pozornost se věnuje těžbě soli v Době hallstattské, světoznámým archeologickým vykopávkám a hlavně také hallstattské kultuře
(800 – 400 l.p.n.l.).
Glück Auf“ - jedná se o pozdrav v solném dole v Hallstattu – nejstarším solném dole na světě. Čeká na Vás dobrodružství, zábava, odpočinek a ještě se dovíte mnoho zajímavého jako např. kde byl nalezen tzv. "muž v soli".
Jazykový blok s rodilým mluvčím 3 hodiny, večeře.

3. Den Salzburg hlavní město solné komory, výčet zajímavostí by byl takřka nekonečný, během city walking tour určitě však navštívíme hrad Hochsalzburg, historické centrum města a rodný dům W. A. Mozarta.
Jazykový blok s rodilým mluvčím večeře.
 
4. Den Dopoledne program v Slazburku, dále navštívíme lázeňské město Bad Ischl, navštívíme místní termální lázně a případně také nádherný park, obklopující vilu císařovny Sisi.
Jazykový blok 15. 00 – 18.00 večeře
 
5. Den Největší atrakci celé oblasti Brechtesgaden představuje proslulé Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus.), hrdě se tyčící na úzkém skalnatém hřebeni ve výšce 1 834 m n. m. návětěva začíná jízdou autobusem po strmé, 6,5 kilometru dlouhé silnici, zaříznuté ve skále. Během 15 minut tak nastoupáte 700 výškových metrů! Po příjezdu na horní parkoviště vás ještě čeká průchod tunelem vykládaným mramorem a následně jízda luxusním dobovým výtahem dalších 124 metrů.
Odjezd do ČR v podvečerních hodinách

Cena zahrnuje V ceně je zahrnuta doprava, 4 x ubytování v Salzburgu s plnou penzí, obědy budou řešeny dle skladby programu balíčky nebo řádnými obědy, pitný režim, pojištění ck proti úpadku, služby česky mluvícího průvodce., 9 hodin výuky Německého jazyka včetně vstupního testu a diplomu (3 skupiny, vyučující s rodilým mluvčím), zajištění navrženého programu, cestovní pojištění

 

Tento zájezd nabízíme ve variantách celkové délky na pět, šest a sedm dní


v případě zájmu o tento zájezd nás prosím neváhejte kontaktovat


E mail: info@adventurecompany.cz  kontaktní telefon pro školní skupiny +420 474 774 017

webdnes.cz
®2008