en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Adaptační kurz - Vysočina - Tři Studně

Adaptační kurz je zaměřen hlavně na prožitek a z toho důvodu jsou zde zařazeny atraktivní sportovní aktivity na každý den, tak aby byl prostor jak pro třídní učitele a jejich program se třídou, tak pro sportovní aktivity a hry. Celý program je zaměřen na komunikaci a stmelení kolektivu na základě společných prožitků. Při komunikačních hrách a aktivitách se mezi žáky vytvářejí nová pouta, ze sportovních aktivit si pak odnášejí silné zážitky.

 

Program je zasazen do krásného prostředí Vysočiny, Žďárských vrchů na břehu rybníka Sykovce.

 

Jako doplněk hlavního programu jsou tu například rafting, skalní lezení, chaos rally nebo lanové centrum. U časově náročnějších aktivit jako je například lanové centrum rozdělíme skupinu podle tříd, tak aby jedna byla vždy na aktivitě a pro druhou jsou opět připraveny dobrodružné hry v přírodě.

 

Večerní náplní můžou být táboráky, stezky odvahy a podobně.

 

Poloha a dostupnost

Obec Tři Studně patří do nově vzniklého kraje Vysočina, bývalého okresu Žďár nad Sázavou. Spadá do mikroregionu Novoměstsko. Leží v CHKO Žďárské vrchy. Je vzdálená asi 12km od Žďáru nad Sázavou a 8 km od Nového Města na Moravě. Při cestě na Tři Studně je nutné překonat poměrně vysoké převýšení, protože obec se nachází v nadmořské výšce asi 723 m nad mořskou hladinou.

Vybavení a služby

Jedná se o rekreačně vzdělávací objekt v kraji Vysočina, který je situován v blízkosti Žďárských vrchů, uprostřed malebné krajiny a zároveň v blízkosti rybníka Sykovec. V táborovém areálu o rozloze více jak 1,5 ha se nachází 40 lůžek v pevné centrální budově, ošetřovna, chatky s celkovým počtem 100 lůžek, samostatné sociální zařízení, táborové ohniště, sportoviště, sruby s vybavením pro sportovní aktivity.

 

K dispozici je zde rozlehlý areál, kde nalezneme přírodní sportoviště, 3 hřiště pro malou kopanou, odbíjenou, košíkovou, táborový kruh, ohniště a dětský koutek. Dále je volně k využití centrální budova, ve které je jídelna, sál s kapacitou 120 míst, učebna a zdarma k využití kulečník, stolní fotbálek nebo stolní tenis.

 

Areál se nachází jen 100 metrů od rybníka Sykovec, proto nabízíme i zapůjčení sportovních potřeb pro vodní aktivity.

 

Rekreace a služby v okolí

Členitá krajina Žďárských vrchů je charakteristická pestrým střídáním luk, pastvin, polí, lesů a rybníků, je protkána nepravidelnou sítí mezí, úvozových cest, lesíků či skupin stromů a keřů. Dodnes si zachovala charakter vyvážené a svým způsobem zachovalé kulturní krajiny. Oblast zaujímá severovýchodní kulminační část Českomoravské vrchoviny s centrálním masivem Žďárských vrchů a navazujícími částmi sousedních pahorkatin. Mělká a široká údolí, poměrně mírné táhlé svahy a zaoblené vrcholy odpovídají krajině vrchovinného až pahorkatinného typu.

Místo konání: Vysočina, rybník Sykovec

 

Cena: 1 999,-

 

V ceně:

Cena obsahuje 3x ubytování s plnou penzí (strava 5x denně, pitný režim), 4 dospělé osoby zdarma, dopravu z a do Brna, pojištění CK porti úpadku. Aktivity dle rozpisu (dohody), personální zajištění.

Nástin programu

1.den

Odjezd od školy, cestou zastávka na zajímavém místě s dobrou atmosferou, představení programu a instruktorů žákům. Příjezd do Tří studní, ubytování, oběd, odpoledne seznamovací hry - Icebreakers.

 

2.den

Skalní lezení a slaňování X Týmové a komunikační aktivity a hry.

 

3.den

Programy na vodě X „Cahos Rally" (skup. sportovní hry).

Večer Táborák, „Survival" - dobrodružná hra.

 

4.den

Výlet „přechod přes hory" oběd tábornickým způsobem, odjezd domů.

webdnes.cz
®2008