en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Lyžařský kurz Harrachov - Krkonoše

Harrachov - město lyžování

Město Harrachov

Harrachov je známým centrem turistiky a zimních sportů. Celé území je protkáno bezpočtem upravovaných a značených lyžařských stop, sjezdových tratí všech stupňů náročnosti. Hlavní dominantou města, která upoutá každého návštěvníka v každém ročním období, je silueta mamutího skokanského můstku na pozadí Čertovy hory (1 022m).

 

Harrachov je známým dějištěm mezinárodních závodů v klasických lyžařských disciplínách, zejména ve skocích na lyžích. První lyžařský můstek zde byl postaven již v roce 1920. V zimě je návštěvníkům k dispozici: bobová dráha, squash, fitness, relax centrum, bowling sjezdové lyžování, snowboarding, běžecké lyžování.

Díky tomu, že Harrachov je „naše domovské" středisko můžete se na nás vždy obrátit s jakoukoli prosbou.

 

Lyžařské středisko:

Harrachov je hlavně střediskem zimních sportů a rekreace. Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě.

 

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s. jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála. Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům, kteří mohou zároveň využívat všechny lanové dráhy a vleky.

Ubytování, Sporthotel Rýžoviště:

Hotel se nachází v těsné blízkosti lanovky v části lyžařského areálu zvané Rýžoviště. Ubytování je ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, z nichž některé jsou s vlastním soc. zařízením, a ostatní je mají společné. Součástí hotelu je Restaurace, vinárna, relaxcentrum, vybavené saunou , vířivkou, bazénem s protiproudem, kulečník, herna pro děti, lyžárna, ski servis, půjčovna lyží.

 

Ubytování, Hotel Skicentrum:

Hotel Skicentrum se nachází v areálu skokanských můstků v blízkosti sedačkové lanovky. Příjezd na lanovku a ze svahu je možný přímo na lyžích. V prostorách hotelu je restaurace, kde se podávají snídaně formou bufetu, s možností celodenního stravování. Součástí areálu je půjčovna lyží, taxi, parkoviště.

 

Doplňkový program:

Pro žáky je připraven na každý večer bohatý doplňkový program v podobě her a soutěží venku na sněhu i ve společných prostorách obou hotelů. Jsme si vědomi jak důležité je vyplnit žákům či studentům čas mezi lyžováním a večerkou a proto klademe na tento čas také velký důraz. Dále je možná přednáška o bezpečnosti a chování na horách, o lavinách a 1. pomoci od členů Horské služby ČR. Volně k dispozici jsou jednak tradiční sáně nebo nafukovací kluzáky na snowtubing.

V neposlední řadě pro žáky uspořádáme závody v závodních tyčích a s časomírou, jako na skutečných závodech.

 

Půjčování lyží:

Přímo pod sjezdovkou je možné vypůjčit pro žáky kompletní lyžařskou výzbroj za bezkonkurenční cenu. Jeden carvingový komplet (carv. Lyže, hole, boty) stojí na týden Kč 550,-- lyže jsou cca 2 roky staré a jsou pojištěné proti poškození. Zároveň s tím také odpadá starost se správným nastavením vázání, neboť za to půjčovna také ručí.

Cena:

4 890Kč (dle dopravy). 
Možné domluvit i navazování termínů s jinými školami, poté významná sleva.

 

Cena za jednoho žáka obsahuje:

7 x ubytování s plnou penzí, pitný režim, permanentku na 6 dní, dopravu, tři osoby zdarma (při počtu 40 žáků), doplňkový program, uspořádání závodů, přednáška HS, instruktor - delegát od CK, pojištění CK proti úpadku.

 

rezervace

 


Informace o sjezdových tratích: 

Sjezdovka Červená I, délka 1640m, převýšení 300m. 
Sjezdovka Modrá, délka 2200m, převýšení 300m. 
Sjezdovka Černá, délka 1250m, převýšení 300m. 
Sjezdovka Červená II, délka 1850m, převýšení 357m. 
Osvětlená část sjezdovky Červená II v délce 400m.

 

zpět  |  instruktorské kurzy pro pedagogy

 

 

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

pavel@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008