en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Lyžařšký kurz Jindřichov - Jizerské hory

Ubytování - chata MUHU

Chata-penzion se nalézá v obci Jindřichov, asi 3km od Jablonce n. Nisou směr Tanvald a pouze 100 km od Prahy. Je přístupná pro osobní auta i autobusy, a to po celý rok. Do Jindřichova vede též linka MHD č.5 pouze však jednou denně v odpoledních hodinách. Linka č. 4 do Lučan nad Nisou jezdí pravidelně v rozumných intervalech. Chata-penzion má kapacitu 70 osob. K dispozici jsou 2-6 lůžkové pokoje. Šest dvoulůžkových pokojů má vlastní sociální zařízení. Tři pokoje mají umyvadlo. Ostatní pokoje mají společné sprchy a WC na chodbě. Hosté mají možnost ubytování se snídaní i polopenzí. V chatě je restaurace, bar, společenská místnost s TV a místnost se stolním tenisem. V létě je k dispozici venkovní ohniště s posezením. U chaty je možnost parkování.

 

Jizerské hory jsou ideální pro zimní i letní rekreaci. V zimě se nabízí možnost sjezdového lyžování v nedalekých centrech Severák (1km), Bedřichov (8km) či Tanvaldský Špičák (8km). K dispozici je též dětská poma (např. pro školní zájezdy) cca 900 m od chaty. Přímo kolem chaty vede běžkařská stopa. V létě je okolní terén vhodný pro pěší turistiku i cykloturistiku, 1km od chaty se nachází přírodní koupaliště a 3km přehrada v Jablonci nad Nisou, jenž poskytuje veškerý servis pro náročného, koupání chtivého letního návštěvníka.

Lyžařské středisko Severák:

Sjezdové tratě v lyžařském areálu Severák jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Nachází se zde velké množství dětských lyžařských vleků s různě náročnými sjezdovými tratěmi. Pro výuku malých lyžařů je připraven pojezdový chodník SUN KID. Na své si přijdou samozřejmě i rodiče. Sjezdovka Jih je vhodná i pro náročnější lyžaře. Vyznavači snowboardingu a freestyle lyžování mohou využít snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem. Severák přímo protínají běžecké tratě Jizerské magistrály. Večerní lyžování na lyžařském vleku Arnika od 16:30 do 21:00 hodin.

 

Lyžařský areál Severák dále nabízí:

- velké množství dětských lyžařských vleků s různým profilem tratí, které umožňují dobrou výuku malých i dospělých lyžařů

- bezplatné parkování vozidel na dvou parkovištích střediska

- skibus na trati Jablonec n/N. - Hrabětice - Bedřichov - Jablonec n/N.

- lyžování na denně upravovaných tratích s přírodním i technickým sněhem celkovou délku lyžařských tratí cca 5 km

- přepravní kapacitu přepravních zařízení 5425 os/hod

- od sezóny 2004/2005 snowpark, který nabízí výborné vyžití vyznavačům snowboardingu a freestyle lyžařům, a to jak začátečníkům, tak i pokročilým

- možnost nástupu na běžecké tratě Jizerské magistrály

- půjčovna a lyžařská škola, u chaty Arnika, možnost zajištění servisu

- velikou indoor hernu pro případ nepřízně počasí

 

Doplňkový program

Pro žáky je připraven na každý večer bohatý doplňkový program v podobě her a soutěží venku na sněhu i ve společných prostorách obou hotelů. Jsme si vědomi jak důležité je vyplnit žákům či studentům čas mezi lyžováním a večerkou a proto klademe na tento čas také velký důraz. Dále je možná přednáška o bezpečnosti a chování na horách, o lavinách a 1. pomoci od členů Horské služby ČR. Volně k dispozici jsou jednak tradiční sáně nebo nafukovací kluzáky na snowtubing. V neposlední řadě pro žáky uspořádáme závody v závodních tyčích a s časomírou, jako na skutečných závodech.

 

Půjčování lyží

Přímo pod sjezdovkou je možné vypůjčit pro žáky kompletní lyžařskou výzbroj za bezkonkurenční cenu. Jeden carvingový komplet (carv. Lyže, hole, boty) stojí na týden Kč 590,- lyže jsou cca 2 roky staré a jsou pojištěné proti poškození.  Zároveň s tím také odpadá starost se správným nastavením vázání, neboť za to půjčovna také ručí.

 

Ceny:

Varianta I.

 Ubytování sedm dní, permanentka 7/5 pět dní lyžování během týdne (Výlet do Jablonce n. N. + návštěva aquaparku).

Cena: Kč 4 000,-

 

Varianta II.

Ubytování šest dní, permanentka 7/5 pět dní lyžování během týdne (Výlet do Jablonce n. N. + návštěva aquaparku).

Cena: Kč 3 590,-


Varianta III.

Ubytování sedm dní, permanentka 7/5 pět dní lyžování během týdne (Výlet do Jablonce n. N. + návštěva aquaparku) půldenní lyžování (dva žáci na jednu permanentku).

 

Cena: Kč 3 490,-


rezervace

 

Cena uvedena za jednoho žáka obsahuje:

Ubytování s plnou penzí dle zvolené varianty, pitný režim, permanentku dle zvolené varianty, dopravu, šest osob zdarma (při počtu 60 žáků). Výlet busem do Jablonce n. N, návštěva aquaparku, doplňkový program, uspořádání závodů, přednáška HS, instruktor - delegát od CK, pojištění CK proti úpadku.

 

zpět  |  instruktorské kurzy pro pedagogy

 

webdnes.cz
®2008