en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Lyžařský kurz pro školní skupiny

Oblast Hinterstoder - Wurzeralm

Ubytování

Linzerhaus Wurzeralm

 

Ubytování ve dvou a více lůžkových pokojích. K dispozici jsou po celou dobu dvě společenské místnosti. Ubytování je na úrovni turistický standard Alpenverein. Toalety a další sprchy jsou na každém patře.

K dispozici je dále místnost s pingpongovým stolem a sauna.

Lyžařská střediska

Dvojice středisek Hinterstoder a Wurzeralm jsou navzdory své nevelké rozloze nefalšovaně alpské - horskou scenérií, profilem sjezdovek i sněhovými poměry. Ač jsou považována za rodinná střediska, zvučné jméno mají i mezi freeridery. Nová černá sjezdovka Hannese Trinkela s letištní šíří zajistila Hinterstoderu i pevné místo v kalendáři Světového poháru.

 

Wurzeralm, ležící nad městečkem Spital am Pyhrn, přímo u dálnice z Lince do Grazu. Také zde je k mání slušné převýšení a solidní možnosti freeridů.

 

Údolní sjezdy jdou velmi nízko (do 600 m v Hinterstoderu, do 800 m z Wurzeralmu), druhá patra obou středisek jsou naproti tomu sněhově zcela spolehlivá.

 

Typicky rakousky upravená vesnička Hinterstoder s několika hotely leží v klidném, slepém údolí Stodertal pod impozantní skalní hradbou Mrtvých hor (Totes Gebirge). Nevelké středisko s nadstandardním 1 200m převýšením odkojilo nejednoho českého lyžaře - je totiž jedním z nejdostupnějších (skutečně) alpských středisek, i když velikostně obsazují druhou ligu. Hlavní sjezdovka z řídce zalesněného vrcholu Hutterer Höss (1 858 m) klesá velkým obloukem, z něhož se postupně odděluje černá, červená a modrá, zpět na centrální plató s krytou 6ti sedačkou, restauracemi a dětskými paloučky. I s pouhými 30 km tratí má Hinterstoder plnohodnotné zastoupení obtížností - od školních luk přes modrou a červenou dálnici až po prďák (Hösskogel), závodní černou (Hannes Trinkl Weltcupstrecke) i dva boulové svahy, o freeridu nemluvě.

Ceny:

 4 dny4 dny5 dní5 dní  
 Hlavní sezónaVedlejší sezónaHlavní sezónaVedlejší sezóna  
Děti do r.n. 20054 9904 9905 6105 610  
Do 18ti let (včetně)6 7906 6707 7807 590  
Dospělí8 3308 3309 5909 290  

 

rezervace


Je možné vybrat i variantu s polopenzí kdy je odečtena částka Kč 650,-.

Cena je kalkulována pro skupinu 40 osob, při kurzu Kč/EUR 26, při zvýšení kurzu bude cena dopočítána.

 

 

V ceně:

Ubytování s plnou penzí, Skipass do oblasti Hinterstoder - Wurzeralm, doprava do místa a zpět, transfery na lanovky, instruktor CK HROCH, tři instruktoři  z Vaší školy, pitný režim, doplňkový program, uspořádání závodů, přednáška HS, pojištění CK proti úpadku.

 


zpět  |  instruktorské kurzy pro pedagogy

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

pavel@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008