en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Kurz pžežití v přírodě

2 denní pogram kurzu byl postaven na praktickém nacvičování dovedností přežití v přírodě a pro upevnění získaných zkušenostíjme použili prvků zážitkové pedagogiky. 

Body programu:

Orientace v prostoru - toto téma nám posloužilo jako motiv pro delší putovní hru. Osvojili jsme si orientaci podle slunce, mapy, kompasu a také práci s GPS.
Ochrana přírody – základní znalosti. Pokud se v přírodě pohybujeme, měla by zůstat stejná jako před naším příchodem. Vědomostní soutěže a kvízy se prolínali celým programem.
Meteorologie – Pokud selže profesionální vědecká předpověď počasí musíme si pomoci sami v přírodě. Pomůže nám pozorování chování zvířat, tvarů mraků a jiných úkazů. Pro ilustraci byly použity fotografie a pro znázornění chování se za bouře jsme využili vtipnou inscenační hru.
Táboření a výživa z divoké přírody - kdo vybere to správné místo, postaví si nejvhodnější přístřešek z celty a nejrychleji rozdělá oheň? Soutěž byla opravdu dobře motivovaná :)

Ukázali jsme, si jaké rozmanité možnosti nám příroda nabízí při přípravě jídla. Vařilo se, peklo a grilovalo. Naučili jsme se filtrovat vodu a ti nejodvážnější si zkusili nastražit past na lov divé zvěře.

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 612, Harrachov

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008