en cz de

Rafting | vodní turistika

Říká se, že co Čech, to muzikant. My tvrdíme: „Co Čech, to vodák!" Pokud jste stejného názoru, nebo jakéhokoli jiného názoru, neváhejte a pojeďte s námi na vodu! Užívejte si s kamarády nebo s rodinou příjemné a vzrušující putování po českých a evropských řekách. Romantické meandry nebo rozbouřené peřeje divokých řek a poznávání přírodních a kulturních krás. Školy, firmyjednotlivci s námi mohou vyrazit na jednodenní plavby, nebo několikadenní vodácké zájezdy, které umíme skloubit i s jinými aktivitami.

 

Zajistímekomplexní služby: půjčení materiálu, dopravu, stravu, ubytování, instruktory atd.

Celodenní výlet na Ohři

Celodenní vodácký výlet, sjíždění řeky Ohře nadchne srdce každého vodáka. Vybrali jsme nekrásnější úsek řeky od hradu Loket k tábořišti Hubertus. Projedete údolím Svatošských skal, kde skalní věže spadají přímo do řeky, krátká zastávka u této přírodní památky určitě stojí za to. Pěkným zážitkem je proplutí Karlovými Vary, naskytne se vám netradiční pohled na toto lázeňské město. Postupně splujeme až na tábořiště Hubertus, než skončíme, je ještě možné zkusit si pilovat svou techniku na cvičné peřeji nedaleko tábořiště.

Termín výletu

21.6.2019/ 18.7.2019/ 3.8.2019/ 24.8.2019/ 13.9.2019

 

Vodácký výlet na Ploučnici

Populární etapa je z Novin pod Ralskem, projedeme skalním tunelem, což je parádní zážitek. Pokračujeme k Mimoni, kde to hezky teče, ale pak začíná džungle. Pomalu projíždíme meandrovité koryto , zabloudíme do vojenského prostoru, kde je spousta vedlejších ramen a není snadné se tu vyznat. Koryto je hustě obrostlé kmeny stromů a větvemi. Velmi romantické prostředí. Tato netradiční řeka v severních Čechách stojí za to.


Termín výletu

 23.6.2017/ 20.7.2017/ 11.8.2017/ 25.8.2017/ 15.9.2017

Plavba kaňonem Labe :: Půldenní výlet

Plavba kaňonem řeky Labe v úseku z Děčína do Hřenska a případně dále do Německé Schmilky není nejatraktivnější vodáckým tahákem, jedná se o klidnou vodu s širokým korytem, její půvab spočívá v něčem úplně jiném. Řeka se zařezává do skalního masivu labské pískovce do hloubky více než 300 metrů, oba břehy průběžně lemují impozantní skalní věže. Labský důl je přírodní rezervací ojedinělou v celé České republice a poklidná plavba po řece nabízí ideální možnost jak si údolí Labe netradičně prohlédnout.

 

Termín výletu

23.6.2017/ 21.7.2017/ 28.7.2017/ 4.8.2017/ 15.8.2017/ 18.8.2017

 


Plavba kaňonem Labe :: Celodenní výlet

Plavba kaňonem řeky Labe, v úseku z Děčína do Hřenska a dále do Německé Schmilky a Bad Schandau, není nejatraktivnější vodáckým tahákem, jedná se o klidnou vodu s širokým korytem, její půvab spočívá v něčem úplně jiném. Řeka se zařezává do skalního masivu labské pískovce do hloubky více než 300 metrů, oba břehy průběžně lemují impozantní skalní věže. Labský důl je přírodní rezervací ojedinělou v celé České republice a poklidná plavba po řece nabízí ideální možnost jak si údolí Labe netradičně prohlédnout.

Po krátké přestávce v Hřensku, pokračujeme dále po řece do Německé Schmilky a Bad Schandau, za schmilkou mění krajina svůj ráz, levý břeh je již rovinatí, ale ostře řezaná skaliska Saského Švýcarska dále lemují levý břeh. Trasa končí v krásném městě Bad Schandau, s bohatou architekturou hrázděných domů. 

 

Termín výletu

23.6.2017/ 21.7.2017/ 28.7.2017/ 4.8.2017/ 18.8.2017/ 15.8.2017

 

Naše oblíbené řeky:

ČR:

Ohře - v horním toku je meandrující, ale před Loktem začínají první peřeje, které za Karlovými Vary nabývají na četnosti a síle. Tok se opět zklidní před Kadaní. Ohře je druhou nejlépe tekoucí řekou v Čechách, s mnoha tábořišti a turistickými zajímavostmi - hrady, zámky a hlevně skalní město Svatošské skály.

 

Jizera - Horní tok od soutoku s Mumlavou se, v dobách jarního tání, stává parádní divokou řekou pro rafting a kayaking. Pro normální smrtelníky je Jizera v těchto časech vlídná až z Vilémova.  V létě se startuje většinou až z Malé skály odkuď vede polulární etapa k Zrdcadlové Koze. Příjemná je taky etapa Benátky nad Jizerou - Lázně Toušeň - 19 km.

 

Ploučnice - Populární etapa je z Novin pod Ralskem přes kaňon, což je parádní zážitek. Pokračujeme k Momoni, kde to hezky teče, ale pak začíná džungle. Pomalu projíždíme meandrovité koryto pestře poseto kmeny stromů a větvemi. Velmi romantické prostředí. Tato netradiční řeka v severních Čechách stojí za to.

 

Bílina - je sjízdná v délce asi 50 km a po celé délce má podobný charakter. Říčka je to vhodná i pro začátečníky, neboť klidnější místa se střídají s lehkými peřejemi, kde nehrozí žádné nebezpečí.

 

Labe - řeka poskytuje dostatek vody po celý rok Labe mezi Dvorem Králové a Jaroměří. Dá se naplánovat víkendový sjezd. Při plavbě se kopcovité Podkrkonoší mění na placaté Polabí. Vodu dodává přehrada Les Království.

 

Kamenice - Jarní měsíce jsou ideální pro příjemnou vyjížďku po Kamenici. Na raftu se velmi pobaví i začátečnici. Obtížnost se zde pohybuje kolem WW II. Velmi hravá je přírodní slalomová peřej Paraplíčko. Cíl je ideální v Železném Brodě. Když se na jaře odpouští Jozefodolská přehrada, stává se z horního toku nejtěžší řeka ve střední Evropě a každoročně se v Plavech pořádá MČR ve sjezdu na divoké vodě. V tuto dobu neváháme a ihned nafukujeme rafty.

 

Rádi vás vyvezeme na jakýkoli český tok!!!Oblíbené řeky v zahraničí:

 • Sava
 • Soča
 • Tara
 • Vrbas
 • Moll
 • Iesell
 • Tarn
 • Dourbie
 • Hérault
 • Árdeche
 • Isarco
 • Noce

 

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Harrachov 611, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 225, Harrachov

Harrachov lanovka na Rýžovišti

IČ 04437772

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008