en cz de

Objevování jeskyní v Českosaském Švýcarsku

Nejsme v Moravském krasu ani v Koněprusech, přesto je v Českosaském Švýcarsku jeskyní více, než by jste patrně čekali. Kaňon Labe není tradiční jeskynní oblastí, o to překvapivější objevy se tu ovšem nachází. Navíc při návštěvě těchto jeskyní není nouze o dobrodružství, jedná se o úzké průlezy, tunely, komíny kde je potřeba slaňovat. Nečekají Vás průvodcované prohlídky po krápníkových úkazech, ale skutečná speleologická expedice do nitra země.

Jeskyně v oblastech ostrov, Sněžník, Labský důl a jeskyně v Saském Švýcarsku nenaleznete v mapách, ani k nim nevedou turistické značky, s našimi průvodci však objevíte jejich tajemství bez zbytečného hledání a shánění informací. Vydejte se s námi do jeskyní snazších pro začátečníky nebo se zúčastněte již náročnějších speleo výprav. 

 

Termíny výletů:

25.6. 2017/ 23.7.2017/ 20.8.2017/ 17.9.2017 

 

 


 

jeskyně v labském dole
jeskyně v labském dole

Jeskyně v Labském dole

Při návštěvě těchto jeskyní nás čeká několik stupňů slanění „do tmy“ prolézání vodorovných štol i krátkých výstupů po skále. Tento program je vhodný i pro začátečníky.  Chodby jsou přiměřeně široké. V závislosti na období je zde možné narazit i na netopýry. 

Výlet do jeskyní v oblasti Ostrov - Sněžník

Jedná se o jeskyně, které jsou již hůře přístupné, jsou zde nutné základní horolezecké dovednosti na úrovni skalního lezení obtížnosti IV. Během programu navštívíme několik jeskyní, které jsou charakterizovány úzkými průlezy, slaňováním „do tmy“ většími komorami a štolami. Čekají Vás pravděpodobně otlučené kolena a lokty, plazení se v hlíně, ale také opravdový objevitelský speleologický zážitek.

jeskyně v Saském Švýcarsku
Výlet do jeskyní v Saském Švýcarsku

Výlet do jeskyní v Saském Švýcarsku

Připravili jsme pro Vás celodenní program s objevováním jeskyní v Saském Švýcarsku. Věřte, ze se máte opravdu na co těšit. Čeká vás „Velký dóm“ „Hluboká jeskyně“ a další…

Saské Švýcarsko je na jeskyně a přirozené dutiny ve skalách opravdu bohaté. celkem jich tu napočítátá hodně přes dvě stě, ale o většině z nich se patrně nedozvíte jinak, než od místních. Velmi atraktivními jeskyněmi jsou Bennova jeskyně, Zlodějský sklep v hoře Quirl, Gauschgrotte, ale také obří jeskyně - Hickelhöhle 

zimní jeskyně v Českosasském Švýcarsku
Výlet do zimní jeskyně v Českosasském Švýcarsku

Ledové jeskyně.

Výpravy do jeskyní v zimě mají své neopakovatelné kouzlo, bohatá výzdoba rampouchů, Ledových jazyků a ledopádů si vás rychle podmaní. Protože jeskyně jsou často v nedostupném terénu, vypravujeme se k nim na sněžnicích. Zimní výpravy do jeskyní v sobě snoubí dobrodružství a podmanivou krásu. Musíme překonávat výškové stupně slaňováním, protáhnout se úzkými  chodbami, abychom mohli obdivovat ledovou krásu.

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Harrachov 611, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 225, Harrachov

Harrachov lanovka na Rýžovišti

IČ 04437772

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008