en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Lyžařská škola Harrachov - časté dotazy

Vítejte na stránce s častými dotazy, rádi bychom Vám usnadnili orientaci v možnostech výuky lyžování a snowboardingu v Harrachově. V modelových odpovědích se Vám budeme snažit odpovědět na časté dotazy, tak, aby, jste se z pohodlí domova mohli rozhodnout, jaká forma výuky je pro Vás vhodná, kdy ji rezervovat a podobně.

 

Mohu výuku rezervovat dopředu? Proč, a jak?

Šetřete svůj čas i peníze a rezervujte si výuku předem. Nejen že získáte slevu 10%, ale termíny se plní a Vy si tak ušetříte čekání na volného instruktora. Rezervaci zaplatíte až po příjezdu na Telnici, do té doby ji můžete kdykoliv bezplatně zrušit nebo změnit.

Rezervovat lyžařskou školu pro děti i dospělé můžete e mailem na:

info@adventurecompany.cz, telefonicky na čísle 602 665 775 od pondělí do neděle od 8:15 do 17:00 nebo SMS na čísle 724 212 240. Rezervaci zaplatíte až po příjezdu do Harrachova, do té doby ji můžete kdykoliv bezplatně zrušit nebo změnit.

 

Rezervovat lyžařský kurz můžete i osobně na přepážce lyžařské školy. Osobní rezervaci doporučujeme s větším předstihem, jsme tu pro Vás denně od 8:30 do 17:00.

 

Šetřete svůj čas i peníze a rezervujte si výuku předem. Nejen že získáte slevu 10%, ale termíny se plní a Vy si tak ušetříte čekání na volného instruktora. Rezervaci zaplatíte až po příjezdu do Harrachova, do té doby ji můžete kdykoliv bezplatně zrušit nebo změnit.

Rezervovat lyžařský kurz můžete i osobně na přepážce lyžařské školy. Osobní rezervaci doporučujeme s větším předstihem, jsme tu pro Vás denně od 8:30 do 17:00.

 

 

 

Jak je zajištěna bezpečnost výuky?

Základním aspektem bezpečnosti je odborný personál, proto v naší lyžařské škole učí výhradně instruktoři s platnou licencí, akreditovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Dále dbáme bezpečnostního kodexu a doporučení naší profesní organizace Českého svazu lyžařských škol (ČSLŠ).

Více se o zásadách bezpečné výuky dozvíte na na specializovaném serveru www.LyzarskeKurzy.cz zde: Bezpečnost při výuce lyžování a snowboardingu

 

 

Je lepší skupinová nebo individuální výuka?

Snad každý, kdo přijde do lyžařské školy, se zeptá, jestli je lepší skupinová výuka nebo individuální kurz lyžování.   A odpověď není zrovna nejsnazší, je zde hodně faktorů, které ovlivňují naši volbu. Obojí má své pro a proti, při individuální výuce jste maximálně efektivní, využíváte veškerý čas ke zlepšení vašich dovedností. Na druhou stranu obzvlášť u dětí, může být forma privátní výuky fyzicky náročná. Nejsou zde prakticky žádné prostoje, tedy čas na oddechnutí.

Více k tomuto tématu najdete na specializovaném serveru www.LyzarskeKurzy.cz zde: Výuka lyžování ve skupině nebo individuálně?

 

 

Jak dlouho trvá výuka?

Možná jsme spíše konzervativní, ale naše hodina trvá 60 minut, proti jiným školám kde je zkrácena na 45 – 50 minut. Ideálním blokem výuky jsou dvě hodiny, které děti v pohodě zvládají. Po dvou hodinách už je také vidět posun, proti jedné hodině výuky, kdy se děti rozkoukávají a než se někam dostanou, je konec hodiny.

U velmi malých dětí jsou samozřejmostí krátké přestávky na občerstvení i odpočinek, aby udrželi maximální koncentraci.

 

 

Jak poznám jezdeckou úroveň svého dítěte?

Neočekáváme od Vás žádný rozklad lyžařských dovedností, stačí nám říct, stála, nestála na lyžích, umí zastavit, jezdila na dětském vleku. Nebo třeba měla dvě hodiny výuky vloni. Sami už zkusíme odhadnout lyžařskou úroveň a vybrat vhodnou skupinu případně přesunout do vhodnější skupiny během výuky. Při individuální výuce lyžování i snowboardingu se instruktor přizpůsobí úrovni žáka.

 

 

Co si mají děti vzít s sebou?

Lyže, lyžařské boty a přilbu, to samé platí i o snowboardovém vybavení. pokud výbavu nemáte mžete si je vypůjčit za zvýhodněných podmínek ( sleva 50%) více informací zde: Půjčovna lyžařského vybavení Telnice. Dále teplé a ideálně nepromokavé oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí, náhradní rukavice, kapesníčky, a podobné drobnosti mají naši instruktoři u sebe.

 

 

V jak velkých skupinách probíhá skupinový kurz?

U malých dětí připadá průměrně 3–5 dětí na jednoho instruktora. U starších začínajících dětí je to přibližně5 – 7. Pro zajištění bezpečnosti a efektivnosti výuky nasazujeme ještě asistenty instruktorů, kteří pomáhají napříč skupinami.

 

 

Můžou být sourozenci ve stejné skupině?

Skupinová výuka je nejvíce přínosná pro zúčastněné děti v případě, že jsou všichni její členové na stejné lyžařské úrovni. Tempo jízdy, zvolený terén a předváděné prvky jsou vybírány tak, aby všem členům skupiny vyhovovaly a posouvaly je na vyšší lyžařskou úroveň. Pokud se však ve skupině nachází slabší článek, musí instruktor přizpůsobit výuku jemu. Naopak pokud je někdo ve skupině výrazně lepší, nemusí ho taková výuka nikam posunout. Zařazení sourozenců do jedné skupiny je tedy možné pouze v případě, že jsou ve stejné věkové kategorii a že je jejich lyžařská úroveň stejná. Rozlišujeme věkové kategorie BABY (děti 3-5 let) a KIDS (děti 6-15 let). V případě velkých skupin jsou KIDS děleny ještě na mladší 6-9 let a starší 10-15 let.

 

 

Je helma po dobu výuky povinná?

Helma je povinná pro děti do 15 let. Všem ostatním ji z bezpečnostních důvodů doporučujeme také.

 

 

Je dobré, aby byli rodiče u výuky?

Ne, děti to spíše rozptyluje. Ideální je, když výuku vede instruktor a rodiče mohou výuku sledovat z povzdáli. Pokud jsou rodiče u výuky přítomni, často to vede ke snaze dětí, domoci se u rodičů opory „záchrany“ z výuky. I motivace, že na konci se rodiče přijdou podívat, funguje velmi dobře.

 

 

Od kolika let je možné přihlásit děti do školičky?

Po domluvě je možné učit děti v případě individuální výuky od dvou let, a je to jediná výjimka kdy je vhodná účast rodiče při výuce. Skupinová výuka běží od čtyř let. Pro mladší děti preferujeme privátní výuku.  Snowboard vyučujeme od 6 let.

 

 

Kdy se platí on line rezervace?

Pokud máte zájem hradit výuku dopředu, je to možné, po domluvě je možné zaplatit převodem na účet. Jinak se hradí před výukou v kanceláři lyžařské školy.  Pokud se objednané výuky nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, informujte nás co nejdříve telefonicky (8:15-17:00) nebo kdykoli prostřednictvím SMS na tel. čísle 602 665 775 či e-mailu info@adventurecompany.cz . Vaši rezervaci bezplatně zrušíme nebo změníme.

 

 

S jak velkým předstihem si mám výuku zarezervovat?

Obecně platí, čím dříve tím lépe. Hlavně o víkendech a o prázdninách je o výuku veliký zájem a kapacita školy může být v čase před výukou už obsazena. S předstihem si také můžete rezervovat konkrétního instruktora, tato služba není nijak zpoplatněna, ale je potřeba objednat si jej včas.

 

 

Pokud zaplacenou výuku včas zruším, vrátíte mi zpátky peníze?

V případě zrušení zaplacené výuky více než 8 hodin před začátkem výuky Vám vrátíme celou zaplacenou částku.

V případě zrušení zaplacené výuky méně než 8 hodin před začátkem výuky Vám bude účtován manipulační poplatek 300 Kč.

V případě úrazu nebo nemoci Vám bude po předložení lékařské zprávy vrácena částka za nevyužitou výuku.

webdnes.cz
®2008