en cz de

Expediční kamera 2017 v Ústí nad Labem

Expediční kamera 2014 v Ústí nad Labem

Festival expediční kamera v Ústí nad Labem proběhne nově v Činoherním studiu.

EXPEDIČNÍ KAMERA v Ústí nad Labem | ve středu 22. 3. od 18.00 v Činoherním studiu. 
Tradičně Vás čeká pestrá nabídka atraktivních dobrodružných filmů, promítání bude opět rozděleno do tří promítacích bloků.  

Přesný harmoogram proogramu:

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.


18:00 
Úvod
Na jeden nádech (5 min) - očima podvodního fotografa
Cesta do Kazbegi (12 min) - bikování na Kavkaze
Pura vida (45 min) - dvaceti-měsíční cesta po Amazonce

přestávka

19:30
Návrat do Zanskaru (24 min) - cesta do srdce Himálaje
Divočinou Aljašky (25 min) 

přestávka

Přednáška a promítáním fotografií z cest po oblasti Langtang v Nepálu 

21:30
Projekt Moffat (20 min) - po stopách první britské horské vůdkyně
Ultra Trail Gobi Race (11 min) - exptrémní pouštní maraton
Velká skalní pařba (20 min) - legendární lezecký závod

cca 22:30 konec festivalu, možnost posezení na baru
Vstupenky je možné zakoupit na recepci Činoherního studia, či předem rezervovat na e-mailu info@adveturecompany.cu

Vstupné:

Vstupné Kč 120,-  

Kontakt:

Pořadatele můžete se svými připomínkami a náměty kontaktovat e-mailem na: info@adventurecompany.cz


Program:

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.


18:00 
Úvod
Na jeden nádech (5 min) - očima podvodního fotografa
Cesta do Kazbegi (12 min) - bikování na Kavkaze
Pura vida (45 min) - dvaceti-měsíční cesta po Amazonce

přestávka

19:30
Návrat do Zanskaru (24 min) - cesta do srdce Himálaje
Divočinou Aljašky (25 min) 

přestávka

Přednáška a promítáním fotografií z cest po oblasti Langtang v Nepálu 

21:30
Projekt Moffat (20 min) - po stopách první britské horské vůdkyně
Ultra Trail Gobi Race (11 min) - exptrémní pouštní maraton
Velká skalní pařba (20 min) - legendární lezecký závodcca 22:30 konec festivalu, možnost posezení na baru

Promítané filmy

Pura Vida

Země: Švýcarsko, 2016
Délka: 44 minut
Režie: Thomas Miklautsc

Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Své kolo použít, jako pohon lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu.

 


 

 

Za celkových 20 měsíců urazil přes 7 500 km a vystřídal 26 řek. Po cestě byl ohrožován divokou vodou, vrtkavým počasím, krokodýly, drogovými dealery či piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.

Projekt Moffat

Originální název: Operation Moffat
Země: Velká Británie, 2015
Délka: 20 minut
Režie: Claire Carter, Jen Randall

Krátký film, ověnčený řadou mezinárodních cen, je inspirován pestrým lezeckým životem první britské horské vůdkyně Gwen Moffat.

 


 

S mladičkou spisovatelkou Claire se během sledování Gwenina životního příběhu podíváte na skalní stěny, do ledových jezer a řek a na vrcholky hor ve Velké Británii. Sama spisovatelka si chtěla na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to bylo před několika desítkami let dezertovat z armády a celý svůj život věnovat horám.

Návrat do Zanskaru

Originální název: Return to Zanskar
Země: Velká Británie, 2016
Délka: 23 minut
Režie: Daniel Bull, Bryan Liptzin

 

Zanskar je malá odlehlá osada uprostřed hor v indickém Himálaji. Až donedávna bylo jediné spojení s civilizací možné pouze po nebezpečné cestě podél řeky. Nyní je téměř před dokončením výstavba silnice, která může navždy změnit toto duchovní a poklidné místo.

 

 


 

 

 

Před 30 lety navštívili Zanskar dva Američané, kterých se na cestě ujala místní rodina, u které pak našli azyl. Nyní se rozhodli, ještě před úplným dokončením silnice, místo znovu navštívit a rodinu vyhledat. Jak se Zanskar a jeho obyvatelé za tu dobu změnili a jak je přijímána výstavba silnice a s ní i příchod civilizace? Srdceryvné setkání starých přátel, zamyšlení nad způsobem života a odlehlá příroda v srdci Himálaje vás jistě chytnou za srdce.

Divočinou Aljašky

Země: Česká republika, 2016
Délka: 25 minut
Režie: Jiří Horčička / Fjolls

 

Šest kamarádů z Čech, Moravy a Slovenska, někteří zkušení vodáci, jiné méně zkušení se vydali za polární kruh na překrásnou Aljašku splouvat řeku Alatnu. Říkají si Fjolls. Vybaveni loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem měli v plánu překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih s cílem na polárním kruhu. Cestou chtěli podniknout pěší túru k Arrigetch Peaks, postavit plachetnici nebo třeba péct chleba.

 

 

 


 

 

 

Jak tato expedice do naprosté divočiny bez mobilního signálu a bez možnosti doplňovat zásoby dopadla? Podařilo se Fjollům dosáhnout všech cílů a zároveň si odvézt nezapomenutelné zážitky? Uvidíte sami ve filmu plném nádherné přírody, lidské zručnosti i odvahy pouštět se do neznámých vod.

Ultra trace Gobi race

Země: Jihoafrická republika, 2015
Délka: 11 minut
Režie: Andrew King

Poušť Gobi se rozkládá na severu číny a jihu Mongolska. Je jedna z nejstarších a největších pouští světa. A právě zde se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400 km. Závod je bez podpory, vše tedy závisí na samotných závodnících.

 


 

 

Ve filmu se novinář Bryon Powell pokouší najít důvody, které nutí účastníky tento závod běžet. Trasa závodu z části kopíruje trasu hedvábné stezky, v minulosti využívané k obchodním účelům. Je to pouhé bláznovství zúčastnit se 400km ultra trailu v jedné z nejnehostinějších pouští světa? Má tento dlouhý závod pro člověka i nějaký přínos?

Na jeden nádech

Originální název: Reflections of an Under-water Photographer
Země: USA, 2015
Délka: 5 minut
Režie: Ken O’Sullivan

Krátký film, oceněný řadou prestižních cen, který vás prostřednictvím unikátních podvodních záběrů zavede do jiného světa. Autorem je podvodní filmař Ken O’Sullivan, který se během celého roku potápí v oblastech severního Atlantiku.

 


 

 

 

Možná za to muže rutinní práce anebo samota, ale po deseti letech začal Ken v moři objevovat zrcadlo, které mu pomohlo najít sama sebe a nahlédnout do nitra vlastní duše. Výsledkem je tento krátký, vizuálně nádherný film.

Velká skalní pařba

Originální název: The Showdown at Horseshoe Hell
Země: USA, 2015
Délka: 20 minut
Režie: J. Lowell, P. Mortimer

"24 hours of Horseshoe Hell" je vytrvalostní lezecký závod v americkém Arkansasu, kterého se účastní jak elitní, tak obyčejní lezci. Je to lezecká obdoba ultramaratonu ve, kde laktát i chlazené pivo tečou proudem.

 


 

 

 

Film věrně zobrazuje tamní atmosféru a sleduje soupeření mezi týmem Nica Berryho a Masona Earla oproti Alexu Honnoldovi.

Cesta do Kazbegi

Originální název: Trail to Kazbegi
Země
: USA, 2016
Délka: 16 minut
Režie: Joey Schusler

Gruzínské odlehlé hory, čtyři kamarádi, nejnutnější zásoby a dva stany. To jsou hlavní hrdinové filmu, který sleduje jejich cestu po hřebeni Kavkazu až do města Kazbegi.

 


 

 

 

Tuto trasu si obvykle pro své túry vybírají trekaři, tady si ji můžete prohlédnout z pohledu horských kol. Je tato trasa na kole sjízdná? Jaké byly po cestě největší překážky? Co našim hrdinům napáchalo počasí? Jak se vypořádali s neobvykle dlouhou zimou, která v horách ještě panovala? Film je o splněných plánech, o lidech, o štěstí, o smůle i překrásné krajině gruzínských hor. Inspirace na realizaci bláznivých nápadů filmu rozhodně nelze upřít.

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 612, Harrachov

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008