en cz de

Prezentace aktivit

Bungee running

Jedná se o velmi atraktivní disciplínu, při které se pobaví nejen sám soutěžící, ale i jeho společníci. V průběhu aktivity mnohdy vzniká velmi bouřlivá atmosféra, o kterou se zaslouží všichni pozorovatelé. Sám soutěžící má na sobě postroj upevněn v oblasti pánve, ten je spojen s pružným lanem. Úkolem je dojít či doběhnout co nejdále přičemž se musí překonat zpětný tah lana.
Pro bungee running je vhodný travnatý povrch avšak pevný a rovný. Ideální prostor je 15 x 4 m.

Trampolína

Trampolína je velice oblíbenou atrakcí nejen pro nejmenší, ale i pro dospívající i pro samotné dospělé. Tato atrakce je vhodná pro zájemce, kteří vyhledávají neustálý pohyb a mají potřebu se „vybít“. Skákání na trampolíně je jedním z nejlepších způsobů, jak rozproudit lymfu v našem těle.
K provozu trampolíny je zapotřebí pevný a rovný povrh, ideální je trávník a velikost prostoru asi 5 x 5 m.

Lukostřelba

Lukostřelba patřila ve středověku mezi základní vzdělání šlechticů. Učila je cílevědomosti a soustavnosti. Dnes se jedná o ušlechtilou zábavu, které se může věnovat celá rodina. Moderní lukostřelba je jednou z Olympijských sportů. Nejedná se o pohybově náročnou aktivitu proto je vhodná pro každého v každém věku. Vyžaduje však schopnost koncentrace a soustředěnosti. Střelba se provádí z profesionálních reflexních luků na kruhové terče nebo na terče ve tvaru zvířat. Pro střelbu je vhodný pevný a rovný povrch v prostoru minimálně 4 x 8 m, ideální je travnatý povrch. Tuto aktivitu lze použít i jako indoor aktivitu.

Skalní lezení

Všichni účastníci jsou vybaveni kompletními jistícími prostředky – sedák, helma, karabiny, osmou. Lezečtí instruktoři předem vysvětlí techniku lezení a pravidla chování na skále a ve skalách. Na předem prozkoumaných a samozřejmě zajištěných cestách Vám dopomohou zažít nepopsatelný pocit, který lze prožít pouze při lezení a překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek na skále a překonávání skály samotné.

Nízké lanové překážky

Zábava je vhodná pro malé i velké. Zdokonalte při ní svou hbitost, obratnost a procvičte svoji rovnováhu. Spoustu legrace si užijete na technicky nenáročných překážkách, které jsou vhodné právě pro ty, kteří se bojí výšek. Tato aktivita se provádí ve výšce maximálně do 1 m nad zemí. Jedná se bezpečné překonávání lanových překážek, kdy se pohybujete na napjatém laně.
Celá aktivita se provádí bez jištění.
Vhodné podmínky: les, háj, remízek s dostatečným množstvím silně vzrostlých stromů s rovným terénem.

Vysoké lanové překážky

Neopakovatelné zážitky prožijete na vysokých lanových překážkách, které jsou ve výšce cca 5 m – 15 m. Jsou jasnou výzvou posunout své vlastí hranice zase o kousek dál. Vysoké lanové překážky obvykle tvoří tu část dobrodružných programů, kterou si účastníci nejdéle pamatují a to hlavně díky pocitům úzkosti a vítězné eufórie, které na nich zažívají. Součástí jsou lanové sítě, provazové žebříky, skoky, traverzy, chůze po laně a samozřejmě i jištění.

Skupinové hry

Soubor her do lesa inspirovaných různou tematikou a zaměřený na spolupráci ve skupinkách. Většinou jde o hry s cílením na fyzický výkon, intelektuální či psychickou zdatnost a rozvoj tvořivosti, nebo jen pro pobavení; výběr her vždy sleduje záměr celé akce. Dále připravujeme hry do interiéru, a to nejen jako náhradní řešení pro případ špatného počasí. Tyto hry mají například nezastupitelnou roli při seznamování na adaptačních kurzech. vystavěné pyramidy, která nahrazuje dřívější hradby.

Chodící prkna

Chodící prkna jsou velmi oblíbenou týmovou aktivitou. Účastníci se postaví za sebe do řady na prkna a uchopí připravené smyčky upevněné k prknům. Pak, už jen stačí „proběhnout“ připravenou trať v co nejkratším čase. Ke zdolání je třeba souhra celého týmu. Samotná snaha synchronizace týmu je pak zárukou velké legrace.

Vodní běžky

Vodní běžky jsou mimořádně atraktivní aktivitou. Úkolem je projet trať na bezpečných, ale vratkých plovácích. Tato aktivita je zárukou provětrání vaší bránice. Soutěžní prvek je zaměřen více na zručnost než na fyzickou kondici. Vodní běžky jsou vhodné pro každého účastníka bez rozdílu věku a pohlaví. Tuto aktivitu je možno provozovat i v krytých bazénech.

Týmové úkoly

Postavíme Vás před úkoly, kde není místo pro individualisty. Vtáhneme Vás do nasimulovaných  situací, které vyžadují týmovou spolupráci, tvořivost a jsou, více nebo méně, adrenalinově laděné.

Mobilní horolezecká stěna

Podmínky: prostor 15x5x8m, rovný Popis: Stěna může být opláštěná laminátovými panely dokonale imitujícími skálu (žlutá barva), nebo překližkovými deskami. Výhodu této stěny představuje především její výška a možnost měnit její sklon, taktéž rychlá instalace a demontáž. Tato stěna tak představuje zajímavou alternativu i pro krátkodobé akce.

Zorbing

Podmínky: vhodný prostor nebo svah (stoupání 10-20%, max.150m) s dojezdem (cca 30m) či protisvahem, rampa: 18x5x6m, prostor 40x8m, připojení 220V/16A Popis: Zorb® je obrovská nafukovací koule o průměru 3m, vyrobená ze speciálního materiálu. Uvnitř koule je ještě jedna, menší koule o průměru 2m. Obě jsou spojeny důmyslnou konstrukcí. Zorňování je určeno jen pro osoby, které mohou být pevně připoutány bezpečnostním postrojem.

Sedmimílové boty

Podmínky: prostor cca 5x20m, pevný a rovný povrh Popis: Nová sportovní aktivita, nejvíce připomínající chůzi na odpružených chůdách.

Aqua zorbing

Podmínky: vodní plocha Popis: Netradiční zábava na vodě, pro děti i dospělé, zvláštní zábava - tzv. chůze po vodní hladině. Tato výstřední adrenalinová záležitost , kdy se pohybujete po hladině v nafouknuté průhledné kouli, určitě stojí za vyzkoušení

Konstrukční úkoly

Konstrukční úkoly jsou vedeny v podobném duchu jako týmové úkoly. Ani zde není místo pro individualisty. Čekají vás aktivity, zručnostního charakteru. Úkolem je vždy co nejrychleji zbudovat konstrukci podle předem uvedených pravidel.

Fresbee golf

Freesbee golf je velmi netradiční hra s házecími talíři. Principem se velmi blíží golfu. Tuto hru mohou hrát jednotlivci i týmy.

Lakros

Lacross je původní týmová indiánská hra. V našich podmínkách stále trochu exotická. Cílem je dopravit míček do soupeřovy branky pomocí speciálních holí.

Kroket a pétanque

Kroket je tradiční společenská hra s dřevěnou pálkou, koulí a záludně postavenými brankami. Prověří vaši pevnou ruku a bystré oko. Pétanque je hra s prakticky stejnými pravidly jakou boules, v Itálii boccia a v Anglii law bowling. Hry vznikly z římských zábav a dodnes jsou oblíbenou zábavou pro všechny věkové kategorie.

Ruské kuželky

Společenská hra pro více osob, vhodná na nejrůznější akce, Ruské kuželky ocení nejen vášniví hráči hry s dlouholetou tradicí, ale také všichni ostatní co mají rádi zábavu, sport a smích.

Sraž ho!

Podmínky: prostor 7 x 5m, připojení 220 V, nutnost ukotvení po čtyřech stranách
Popis: Soutěžící se pomocí speciálních holí (na každé straně zakončeny výplní z molitanu) snaží srazit protivníka.

Shoď ho!

Podmínky: prostor 8 x 6m, připojení 220 V, nutnost ukotvení po čtyřech stranách
Popis: Atrakce je určena k žertovným soubojům dvojic pomocí bidel, cílem je shození soupeře z vyvýšeného piedestalu.

Tower building

Podmínky: plocha 6x6x8m, připojení 220 V, příkon 1,5 kW
Popis: Úkolem je postavit co největší věž z plastových přepravek a
zároveň po ní vylézt až nahoru.

Lidské Kuželky

Podmínky: rozměry 9 x 6m, připojení 220 V po celou dobu akce
Popis: Fandové bowlingu se konečně dočkali! Je tu zvětšenina jejich oblíbené hry, do koule je usazen soutěžící, jehož úkolem je srazit co největší počet kuželek.

Lidský stolní fotbal

Podmínky: plocha 10x20x2,2m, připojení 220 V
Popis: Obdoba stolního fotbalu. Hráči jsou připevněni na pohyblivých rourách a můžou se pohybovat pouze do stran. (lanová modifikace - outdoor)

Moucha

Podmínky: prostor 5 x 5 x 4m , připojení 220 V/16A, nutnost ukotvení po čtyřech stranách atrakce Popis: Soutěžící je oblečen do obleku ze suchého zipu (hrubá část) a jeho úkolem je přilepit se na zeď co nejvýše.

Equalizer

Podmínky: plocha 7,5 x 5,5 m, připojení 220 V po celou dobu akce, nutnost ukotvení po čtyřech stranách atrakce Popis: Soutěží vždy 2 účastníci proti sobě a úkolem je doběhnout na konec atrakce nebo alespoň dostat přetahováním protivníka na svoji stranu.

Jakobův žebřík

Podmínky: plocha 6 x 5m, připojení 220 V, nutnost ukotvení po čtyřech stranách Popis: Na atrakci jsou umístěny dva protáčející se provazové žebříky, po nichž se musí soutěžící dostat co nejrychleji k vytýčenému cíli.

Žebřík siláků

Podmínky: plocha 5x9x6m, připojení 220 V, příkon 1,5 kW, nutnost ukotvení po čtyřech stranách atrakce Popis: „Zubatá“ nafukovací horolezecká stěna, po níž soutěžící šplhají za pomoci dřevěných tyčí. Test mrštnosti a houževnatosti.

Hřiště na vodní fotbal/hokej

Podmínky: prostor 10x20x2,2m, připojení 220 V, nutnost ukotvení po čtyřech stranách Popis: V letních parných měsících určitě uvítáte možnost hrát na vodní ploše tohoto hřiště (standardně se hraje bez vody).

Sumo

Podmínky: plocha o průměru 5x5m Popis: Speciální nafukovací obleky a úkolem soutěžících je povalit protivníka na žíněnku, stejně jako v případě klasického sportu sumo.

Aerotrim

Podmínky: rovný povrch 4 x 4 x 3m Popis: Trenažér, skládající se ze 3 soustředných kruhů, navozuje pocity stavu beztíže a dezorientace v prostoru, které zažívají akrobatičtí piloti a kosmonauti.

Rodeo býk velký

Podmínky: rovný povrch 8x8x3,5 m, váha 500 kg, nelze do schodů a menších dveří, přívod el. energie 380 V/16A po celou dobu akce, příkon 4 kW Popis: Úkolem soutěžících je udržet se na býkovi co nejdéle. Manuální a současně i automatický režim umožňují uspořádání legitimní soutěže.

Surf/snowboard simulator

Podmínky: rovný povrch, 5x5m, přívod el. proudu 220V/16A po celou dobu akce, příkon 4 kW Popis: Možnost, jak si zasurfovat na prkně, aniž byste museli vyrazit k moři nebo si zajezdit na snowboardu a nemít kolem sebe ani vločku sněhu.

Simulator F1

Podmínky: rozměry 3x3m, přívod el. Proudu 220V po celou dobu akce Popis: ½ kokpit s LCD a domácím kinem, s možností volby pilota, vozu, okruhu a nastavení dle zkušeností.

Terénní čtyřkolky

Podmínky: prostor 50 x 30 m, jakýkoliv povrch (ideálně s terénními překážkami) Popis: Snem každého kluka, ale i muže je vyzkoušet čtyřkolku ať už na dráze nebo ve volném terénu.

Sněžný skútr

Podmínky: dostatečně velká sněhová plocha Popis: Příjemná změna, zkuste to! Dnes už nepatří k vzácnostem jako dříve. Jízda v prachovém sněhu se velmi podobí jízdě na vodním skůtru...nepopsatelný zážitek.

Vodní skútr

Podmínky: dostatečně velká vodní plocha a povolení ☺ Popis: Obohaťte svůj pobyt u vody svezením na vodním skútru, jedinečný zážitek!

Vodní kolo / Aquaskipper

Podmínky: vodní plocha,  Popis: Netradiční zábava na vodě, pro děti i dospělé.

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 611, Harrachov

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008