en cz de

Adventure Club

Přihlášení // Registrace

Skialpinismus | Skitouring

skialpinismus

Skialpinismus už dávno přestal být extrémním typem pohybu na lyžích, kterým se horolezci přibližují pod skalnaté alpské stěny nebo strmé štíty hor, dnes lidé objevují kouzlo skialpinismu, aby utekly z přeplněných sjezdovek a mohli si vychutnat krásu zasněžených hor na místech, kde před nimi dlouhé týdny nikdo nebyl. Je to velmi příjemný relax, po pracovním týdnu vyrazit do divoké přírody, pohybovat se na lyžích ve volném terénu a užívat si maximální svobody, oprostit se od pracovních stresů a užívat si úplnou volnost většinou v místech, kde nepotkáte třeba celý den člověka. Nebo je samozřejmě možné pojmout skialpinismus jako sportovní disciplínu a vyhledávat si oblíbené trasy všech náročností a užívat si radost z tohoto pohybu.

 

Skialpinismus, Skitouring, Skitour a mnoho dalších názvů, se kterými jste se jistě mnohokrát setkali. Pokud právě čtete tyto řádky, můžete být zkušeným skialpinistou a hledáte více informací případně technických rad, nebo by vás zajímalo, co se vlastně za těmito slovy skrývá. Pro obě skupiny se budeme snažit přinést řadu podnětných informací a zároveň bychom byli velmi rádi, kdyby začínající skialpinisté propadli tomuto krásnému sportu jako kdysi my, před lety. Kromě skialpinistických programů a túr Vám nabídneme ke stažení i informační E – book, manuál, příručku brožuru, nebo jak tomu říkat, aby Vám pomohla se zvládnutím všeho potřebného i v nabití užitečných zkušeností na vlastních cestách nebo programech s námi.

Skialpinsitický kurz v Krkonoších

skialpinistický kurz krkonoše
skialpinistický kurz krkonoše

Prašan… liduprázdné sněhové pláně, dlouhé sjezdy hlubokým sněhem, snad každý o tom přemýšlí ve frontě na lanovku. Každý v duchu závidí skialpinistům jejich volnost, nespoutanost sjezdovkami. A přitom je to tak snadné, nejprve si vyzkoušet skialpinismus třeba na kurzu, kde se naučíte správnou techniku, dozvíte se řadu informací o lavinové prevenci a naučíte se zvládat i krizovější situace.

Každoročně pro začínající skialpinisty vypisujeme skialpinistický kurz Krkonoše se zázemím na klasické horské chatě s neopakovatelnou atmosférou

Více informací naleznete na našich specializovaných stránkách www.LyzarskeKurzy.cz   

Lavinový kurz Rakousko

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně, a o skialpinistických túrách to platí dvojnásob, Je proto velmi důležité orientovat se v lavinové problematice a včas rozpoznat hrozící nebezpečí, případně se nebezpečným místům vyhnout.

Ze statistika také vyplývá, že nejúčinnější je takzvaná kamarádská pomoc, tedy pomoc do 15 - ti minut od zasypání a kdo jiný než vaši kamarádi Vám pomohou, pokud vědí, co mají dělat a jak se zachovat. Na kurzu si vše vyzkoušíte v praxi, lavinový kurz pro Vás organizují a dohlíží členové horské služby ČR i horští průvodci s mnohaletou praxí.

 

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našem portálu LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

Více informací naleznete zde: Lavinový kurz Rakousko

Skialpinistický výšlap Turnitzské Alpy Rakousko 2 dny

Víkendový skialpinistický výšlap do hor, nedaleko Českých hranic, je určen jak začátečníkům, tak pokročilým skialpinistům. Zájezd probíhá v příjemné atmosféře malých skupinek maximálně 5 osob na jednoho průvodce. Dle sněhových podmínek se Skialpinistický zájezd odehrává v předhůří Ap (Voralpen) nebo nedaleko Linze (Türnitzské Alpy). Noc strávíme na horské chatě nebo je možná i varianta s bivakem, za velmi nízkou cenu (po individuální domluvě)

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

Skialpinismus Rakousko Turnitzské Alpy

Skialpinismus Nízké Taury :: skialpinistický zájezd

Skialpinistický zájezd do oblasti Nízkých Taur na prodloužený víkend zahrnuje čtyři krásné túry v okolí masivu Hohe Dachstein. Oblast je známá díky dlouhým a bezpečným sjezdům ve volném terénu. Zúčastnit tohoto programu se mohou jak začátečníci, tak pokročilejší skialpinisté, kteří chtějí strávit pár dní na horách v partě podobných nadšenců. Skialpinistické túry pořádáme v malých skupinkách, každá se svým průvodcem, abychom byly schopni reflektovat fyzické schopnosti všech lyžníků. Na jednotlivé túry vyrážíme z rodinného penzionu v idylickém městě Hallstatt.

 

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách AktivniDovlena.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

 

Skialpinismus Vysoké Taury

Skitouring ve Vysokých Taurách je zájezdem pro opravdové nadšence skialpinismu, spíme na tradiční horské chatě alpenvereinu, kam musíme dojít na skialpech, a odsud vyrážíme každý den na skialpinistickou túru v okolí třetí nejvyšší hory Rakouska Grossvenediger. Na lyžích trávíme každá den 4- 6 hodin denně výstupem a k tomu krásné sjezdy. Každá den výstupu od chaty vystoupíme na vrchol přes 3000m!!!

 

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našem speiscializovaném serveru, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

Více informací naleznete zde: Skialpinismus Grossvenediger Vysoké Taury

Skialpinistický zájezd Island Landmannalaugar

Skilapinismus na Islandu je výlet do říše ledu a oblast Landmannalaugar je perlou této říše. V letě se jedná o jednu z nejnavštěvovanější oblast na celém Islandu, známou jako „Duhové hory“, pro skialpinisty skýtá nekonečné množství tras, které jsou svou povahou spíše nenáročnou turistikou v opravdu nádherné přírodě s miniaturními gejzíry, horkými potoky a nekonečnou scenérií vyhaslých vulkánů. Základnou je nám chata, ale je potřeba si sbalit i zimní výbavu, v chatě není moc teplo, kolem 0o  

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

pavel@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008