en cz de

Nejtěžší česká ferrata nad řekou Lužnicí v Bechyni

Nejtěžší česká ferrata nad řekou Lužnicí v Bechyni

Jednodenní zážitkový trip na nejkrásnější ferrátu v Česku včetně výuky a instruktáže Via Ferrata lezení. V případě zájmu je možnost domluvit přednášku od samotných tvůrců této ferraty a dozvědět se zajímavé informace o tvorbě této nové sportovní ferraty.


Termíny:

 12.9.2019/ 21.9.2019

Lokalita

Malebné prostředí klidného toku řeky Lužnice pod Bechyňským zámkem, obec Bechyně-Zářečí nedaleko okresního města Tábor.

Popis ferráty

Bechyňská ferrata je těžká cvičná zajištěná cesta, s obtížností D/E, která je z velké části vedená ve vodorovném, převislém traverzu. Ferrata je zajímavá tím, že vede zeshora dolů k řece, pak vede těsně nad klidnou hladinou romantické řeky Lužnice. Ferrata je až na výjimky v mírném záklonu, který přirozeně nutí lezce používat správnou techniku propínání rukou. Čeká vás převis v záklonu, uprostřed vás mile potěší zážitková atrakce v podobě visutého lanového mostu, který pro největší zážitek doporučuji přeběhnout, dále vás čeká těžká část, exponovaný převis na kterém se budete muset jednou rukou držet lana a druhou přecvakávat. Nejtěžším místem je na samotném konci ferraty převislý žebřík z kramlí, vedoucí nahoru ke zvonečku, který je pro již unavené ruce opravdovou výzvou. V případě, že tuto náročnou trasu zvládnete, pak na důkaz vítězství nad převislou skálou zazvoníte na zvon, který je umístěný na samotném vrcholu této obousměrné trasy. Jste nahoře a ještě vás čeká cesta po kramlích v převisu dolů. Po sestupu si odpočinete na lavičce nad řekou u knihy a hurá na cestu zpět. Visutý most nemusíte lézt podruhé, lze jej obejít. Při zpáteční cestě k mikrobusu si můžete zaplavat v řece anebo se stavit v malebné hospůdce „U modrého mostu“.  Před odjezdem si dáme dvouhodinovou pauzu v obci Bechyně, můžete si prohlédnout zámek nebo si dát jídlo na jedné z venkovních zahrádek přímo na proslulém bechyňském náměstí.

Zajímavosti v okolí a ostatní

  • doba lezení: cca 1,5 až 2,5 hodin tam a zpět (závisí na zdatnosti a době odpočinku)
  • trasa je převislá s umělými stupy, převýšení cca 40 m
  • skála: rulo-žula
  • orientace: západ
  • Na pravém břehu Lužnice najdete asi 1,5 km od mostu (opět po proudu) lezeckou oblast, která vás již na svých převislých stěnách a ostrých hrotech obtížnosti kolem 7 UIAA určitě dostane.

V ceně je zahrnuto:
Doprava z Teplic, Ústí nad Labem, Prahy, Benešova či Tábora a zpět (mikrobus pro 9 až 22 osob). Průvodce po celou dobu tripu. Instruktáž ferrátového lezení. Dohled nad vaší bezpečností na samotné ferrátě. Pojištění CK proti úpadku. Možnost zapůjčení vybavení za 150 Kč (sedák, ferratová brzda, odsedávka s karabinou, helma).

Výjezd z Prahy v 13:00. Očekávaný návrat do Prahy 21:00. Nástup do mikrobusu je možný v Teplicích, Ústí nad Labem, Praze, Benešově, Táboře. Výjezd z Bechyně v 20:00.
Více informací na mobilu 777640202. Průvodcem je Jaroslav Vrtek. Pořadatelem je cestovní kancelář CK Hroch s.r.o.

 

Termíny:

 kód aktivity  termín cena strava poznámka  rezervace
 16805VF10 15.09.2017  650 Kč  vlastní   REZERVOVAT 
 16805VF11 22.09.2017 650 Kč vlastní  REZERVOVAT


Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Dolní Zálezly, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 611, Harrachov

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008