en cz de

Sportovní víkend na Ploučnici

Sportovní víkend na Ploučnici

„Byl pozdní večer, první Máj,“ ne, nebojte, nemusíte být znalec české litratury, abyste si užili víkend  v pedálech v okolí Máchova jezera.

 

Máchův kraj, ale není jen Máchovo jezero a s ním spojené atrakce, ale i krásné okolí hradu Bezděz a Houska a dalších hradů a zřícenin. Ale především také kilometry cyklostezek, skal a to hlavní, česká Amazonka!

 

Termíny: 27.05 - 28.05.2017  10.06 - 11.06.2017

Program

Sobota

Vstříc vzhůru dnešnímu dobrodružství! Čekají na nás krásné skalní zříceniny, skály i jeskyně, podél kterých bude vést téměř celá dnešní trasa. Potkáme rybníky a jezera, kde je možnost pozorování vodního ptactva. V Hradčanských stěnách už na nás čekají zkušení horolezci, aby nás naučili základům skalního lezení a slaňování. Poté, co Vás skály přestanou bavit, čeká nás už jen krátká cesta do kempu, který se nachází hned vedle řeky Ploučnice.  A nyní Vás čeká už jen pořádná grilovačka a zábava třeba ař do rána.

 

 Neděle

„Ahoooj,“ to bude náš pozdrav pro dnešní den. Pedály a karabiny vyměníme za loď a hurá na českou Amazonku, řeku Ploučnici. Taková plavba po Vltavě je oproti Ploučnici úplná brnkačka. Poplujeme po proudu řeky směr Žízníkov, kde náš společný víkend začal. Vítejte zpět v pravěku, zrovna takto si budete připadat při proplouvání bujnou vegetací, skrytými zákoutími, krásnými meandry a sem tam popadanými větvemi. A to vše za krásných zvuků přírody. Doplujeme přímo k restauraci v Žízníkově, kde už si jen z lodí přesednete do svých aut.

Služby

V ceně:

1x ubytování v kempu v zapůjčeném stanu a spacáku

1x grilování, 1x vydatná snídaně, půjčení lodě a vybavení, půjčení horolezeckého vybavení,  pojištění CK  proti úpadku

 

Není v ceně:

pojištění, další vstupy

Cena

27.05 - 28.05.2017               2590 Kč

10.06 - 11.06.2017               2590 Kč    

webdnes.cz
®2008