en cz de

Sportovní víkend v Krušných horách

Sportovní víkend v Krušných horách

Krušné hory, dlouho zavrhované Vás překvapí svou nádherou. Prošlapeme je na kole, podíváme se pod povrch do starých štol, z vrcholků uvidíme jejích krásu a na lodi proplujeme jejich údolí.

 

Pokud chcete zakusit víkend, kdy se nemusíte o nic starat a přesto zažít spoustu zábavy, zážitků a adrenalinu je tento program přímo pro Vás. Okusíte krásy severních Čech, společně s lidmi, kteří to cítí stejně. Na kole prošlapeme krušnohorské stezky, kde si budete moci naplno vychutnat krásu a poklid zdejší přírody, jelikož Krušné hory rozhodně nepatří mezi cyklistické dálnice. Ve starých štolách na vlastní kůži pocítíte, jak se cítili horníci dobývající zde cín. Nejstarší provozovanou visutou a zároveň osobní lanovou dráhou v Česku se necháme i s kolem vyvézt na vrchol Komáří vížky, kde se v blízkosti stanice nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. Za jasného počasí a dobré viditelnosti můžete z terasy dohlédnout až na vrcholky Krkonoš a jako na dlani vidět celé České středohoří. Mimochodem tato lanová dráha dlouhá 2.348m  je od roku 2013 chráněna jako kulturní památka České republiky. Na konci naší výpravy vyměníme cyklistické pedály, za pádla a vyplujeme na řeku Bílinu, kde si budete moci vychutnat vodáctví tak jako v dobách, kdy ještě řeky nebyly přeplněny zástupy dalších vodáků. Chuťové smysly Vám určitě uspokojí skvělé jídlo a pití z místního pivovaru. 

 

Termíny: 06.05 - 07.05.2017  03.06 - 04.06.2017

Program

Sobota

Sejdeme se na naší horské chatě na Telnici a vyrazíme příjemným tempem na kole krušnohorskými stezkami až ke staré štole Starý Martin. Tato štola je jedno z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru. Její žíla Lukáš v dávné minulosti patřila mezi nejdůležitější cínové rudní žíly a se svou délkou 2 km byla nejdelší v České republice a střední Evropě. Uvidíme zde ukázky ražení důlních děl, způsoby dobývání cínové rudy, výstavu minerálů a hornin, zajímavou atrakcí je zde tzv. Pramen štěstí a krápníková výzdoba.  Po té se z Krupky necháme i s kolem vyvézt nejstarší provozovanou visutou a zároveň osobní lanovou dráhou v Česku na vrchol Komáří vížky, kde si pokud nám počasí dovolí, vychutnáme překrásný výhled na České středohoří. Hurá do sedel a můžeme se vydat k našim dnešním cílům. Cínovec ležící na státní hranici České republiky s Německem v nadmořské výšce 835 metrů bude naším prvním. Pokračovat budeme směrem k vodní nádrži Fláje, až k ní dorazíte, budete velice překvapeni krásou tohoto místa, dozajista Vás učaruje překrásná příroda, ve které se ocitnete. Samotná přehrada je unikátní svou dutou konstrukcí a díky tomu je zařazena mezi kulturní památky České republiky. Český Jiřetín je horská příhraniční obec ležící na soutoku Flájského a Bystrého potoka  zaujmout nás zde může Kostel sv.Jana Křtitele což je celodřevěná stavba přenesená roku 1969 ze zatopené obce Fláje a Flájský plavební kanál patřící k nejstarším technickým vodním památkám v České republice, je o více než 160 let starší než oba známé plavební kanály na Šumavě. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Přes tyto překrásné vyhlídky, rašeliniště a technické památky dojedeme až do penzionu, kde se ubytujeme, doplníme energii dobrým jídlem a pitím. (41 km na kole)

 

Neděle

Po vydatném spánku, chutné snídani a šálku dobré kávy vyrazíme z vrcholků hor okolo Duchcovského zámku až k řece Bílině. Mimochodem na zámku v Duchcově pobýval starobylý rod Valdštejnů a od poloviny 18. století kdy vrcholil lázeňský věhlas nedalekých Teplic, navštívilo zámek mnoho slavných návštěvníků jako třeba Friedrich Schiller, Johann Wolfgang von Goethe, Ludwig van Beethoven nebo Fryderyk Chopin. Nejznámější je ale jméno proslulého italského svůdníka a dobrodruha Giacoma Casanovy.

Poobědváme a můžeme se vydat na naše vodácké dobrodružství. Pohodlně se usaďte, pevně uchopte pádlo a AHOOOJ, vyrážíme po proudu řeky. Snad se při sjíždění jezů a peřejí nikdo necvakneme, jak říkáme my vodáci a i kdyby k vodáctví to prostě patří. Poplujeme, až do Stadic odkud byl podle legendy z nedalekého pole povolán na český trůn kněžnou Libuší Přemysl Oráč. Ze Stadic Vás dopravíme zpět na Telnici, kde se po odpolední kávě rozloučíme. Věříme, že po tomto víkendu budete plni příjemných zážitků a hlavně poznáte zase malý kousek nádherné přírody Krušných hor.( 40 km na kole, 16 km voda)

Služby

V ceně:

1x ubytování v penzionu

1x večeře

1x snídaně

Půjčení vybavení

Vstup do šachty Starý Martin, jízdenka na lanovku

Pojištění ck proti úpadku

 

Není v ceně:

Úrazové pojištění

Další vstupy

Cena

06.05 - 07.05.2017               2990 Kč

03.06 - 04.06.2017               2990 Kč

 

registrace qr kód

webdnes.cz
®2008