en cz de

Sportovní víkend v největším pískovcovém kaňonu Evropy

Sportovní víkend v největším pískovcovém kaňonu Evropy

V rozmezí jen pár kilometru v Labském kaňonu se nachází překrásná panenská příroda, která nabízí tajuplné jeskyně, skalní města, ale i technické památky a zajištěné i nezajištěné cesty.

Z této oblasti si člověk přinese jen ty nejkrásnější zážitky po boku nových přátel, se kterými se seznámíte na našem víkendu.

Když se řekne Českosaské Švýcarsko, tak každý si musí hned vybavit Pravčickou bránu, která leží v soutěskách a lidé tam proplouvají na lodičkách nebo nádherné skály, které lákají k prozkoumání. Ale o těchto místech náš víkend není. Provedeme Vás, ukážeme Vám místa, o kterých jste nevěděli, že vůbec existují. A až tento víkend bude na konci a Vy budete odcházet, tak věřte, že Vaše srdíčka budou plně uspokojené.

 

Termíny: 13.05 - 14.05.2017 

Program

Sobota

V ranních hodinách se sejdeme na Telnici u naší horské chaty. Odtud se vydáme na kolech do CHKO Labské pískovce. Cestou na Děčínský Sněžník, kde na nás bude čekat rozhledna, ze které je vidět na celé Severní Čechy, se stavíme v Tisé ve skalním městě. Zde nakoukneme do míst, které uchvátili filmaře ze zámoří, když zde natáčeli Letopisy Narnie. Ze Sněžníku sjedeme kolem bývalých fluoritových dolů až do Děčína pod Pastýřskou stěnu. Zde naše výprava na kolech skončí. Celkem ujedeme 31 Km.  Avšak v zápětí nasedneme na připravené lodě, vezmeme do rukou pádla a vyplujeme vstříc dalšímu dobrodružství.  Na vodní výpravě budeme míjet největší lodní přístav v ČR, kterému se říká Loubí, poplujeme kolem sochy patrona všech plavců sv. Vojtěcha.  Ale nesmíme také zapomenout na ráz krajiny, která nás bude doprovázet na naší výpravě. Největší pískovcové skalní kaňony v ČR, Vás uchvátí svou mohutností a tajemným vzhledem. V Dolním Žlebu se na chvilinku zastavíme, abychom se najedli a doplnili tekutiny. Následně se vypravíme na Německou stranu do lázeňského města Bad Schandau. Tady opět naše dobrodružství na lodích skončí, ale nebojte. Hned přesedneme do historické tramvaje, která nás odveze do kempu Ostrauer Mühle. A řekněte sami, už jste cestovali do kempu, který leží uprostřed lesa, tramvají? Po tomto víkendu, budete moci říkat, ano.

 

Neděle

Ráno se pořádně nasnídáme, protože nás bude čekat opět den s kopou báječných zážitků. Nazujeme si trekovou obuv a namíříme si to do NP Českosaského Švýcarska. Vyšlápneme si utajenou ferratu Häntzschelstiege, ne kterou není jednoduché najít cestu. Okusíme si adrenalinovou cestu po skalních římsách hrádku Frienstein. Zde zažijete neskutečný pocit při pohledu pod své nohy, kde se bude rozprostírat prázdnota. Také nahlédneme do Idagrotte, místních jeskyň, nebo vystoupáme k rozhledně Groser Winterberg. Z pohledu na celé Saské Švýcarsko Vás bude mrazit na zádech.  Vyhlídka Kipphorn, která nás bude čekat po cestě dál, nám ukáže pěkný pohled na řeku Labe. Tentto turistický výlet zakončím ve Schmilce. Zde již budou připravená kola, na které opět nasedneme a rozjedeme se po Labské cyklostezce zpět do Děčína.  Na konci cesty vyměníme kola za auto, které nás odveze na Telnici k Vašim vozům. Otázka na konci tohoto víkendu bude znít: chceme se vrátit zpět do běžného pracovního týdne? Bohužel asi ano, ale můžeme se vrátit zpět zase na jiný víkend plný zábavy a zážitků.

Služby

Cena zahrnuje

1x kemp s půjčením stanu a spacáku

1x dobrá večeře

1x vydatná snídaně

Půjčení ferratového setu

Půjčení lodí s příslušenstvím

 

 

Cena nezahrnuje

Úrazové pojištění

Další vstupy

Cena

13.05 - 14.05.2017               3190 Kč

 

webdnes.cz
®2008