en cz de

Sportovní víkend v Saském Švýcarsku

Sportovní víkend v Saském Švýcarsku

Nehezké továrny, monstrózní elektrárny a všude přítomné díry, tak takto kdysi dávno vypadalo chmurné pohraničí Severních Čech. Tato turisticky zapomenutá oblast Vás dnes překvapí svou rozmanitostí a aktivitami na které jen tak nezapomenete. Protáhněte pořádně své železné oře výletem na dokonalou vojenskou pevnost s hradem, která je největší pevností v Evropě, nebo užijte si super plavbu pískovcovým kaňonem řeky Labe.

Ztroskotali Vám plány s kamarády na víkend nebo jste žádné plány neměli, ale stejně se nechcete celý víkend věnovat gaučingu? Tak čtěte dál a třeba Vás to zvedne z toho proklatého gauče. Nasednete na osedlané železné oře a rozjedete se, samozřejmě s naší malou společností, do půvabné pískovcové skalní krajiny, posetou mnoha jeskyněmi, které jste nikdy neviděli a ani o nich neslyšeli. Společně prozkoumáme působivou pevnost Königstein a na závěr se nalodíme na lodě a poplujete půvabnou krajinou, která se pyšní svým největším pískovcovým kaňonem Evropy.  Říkáte si, „to není možné, že by se tohle všechno nacházelo na pohraničí severních Čech?“ Tato oblast opravdu není, to co bývala. Není šedivá, je krásně barevná, voňavá a záživná. Však přijeďte, jste vítáni.  

 

Termíny: 13.05 - 14.05.2017  10.06 - 11.06.2017

Program

Sobota

Bude nás čekat náročný den tak připravit a jdeme na to. Osedláme své oře, šlápneme trochu do pedálu a namíříme si to přímo do Tiských stěn. Zde určitě každý pozná nějaké to místo z Letopisů Narnie, které se zde natáčeli. Prohlédneme si dominantní skalní věže a masivní útvary nejrůznějších tvarů. Následně budeme pokračovat po cestě kolem jeskyň a vyhlídek až do pevnosti Königstein v Německu. Pevnost je usazena vysoko na skále, ze které je nádherný výhled nejen na celé městečko a řeku Labe, ale i na okolní bujnou krajinu. Kousek od hradu se nachází kemp, ve kterém se ubytujeme a odpočineme. Pro ty, kteří budou mít v záloze ještě nějakou energii, je zde proslulý most Bastein, který je vzdálený jen pár kilometrů od kempu. Na závěr dnešního večera proběhne grilovačka, která bude doplněna dobrým pivkem.

Neděle

V ranních hodinách proběhne snídaně a následně se vydáme do vojenské pevnosti a záhadného hradu Königstein. Prohlídneme si 50 dochovaných budov, které se zde nacházejí. No dobrá, tak všechny obejít nemusíme, ale některé z nich navštívíme, když už tu budeme. Ani výhled na okolní krajinu si ujít nenecháme. Když už budeme nabaženi vojenskou historií, hradu a krásného výhledu, nasedneme na kola nebo obujeme brusle a rozjedeme se přes místní vesničky, ve kterých nás budou lákat voňavé kavárny a hospůdky. My budeme odolávat, abychom dojeli do Hřenska, kde přesedláme z oře či bruslích na palubu výletní lodě. Ta s námi popluje až do Děčína, kde již bude připraveno auto, aby nás odvezlo zpátky k autům na Telnici. (Loď z Hřenska odjíždí 15:10 hodin)

Služby

Cena programu obsahuje

1x ubytování ve stanech v kempu

Zapůjčení stanu a spacáku

1x večeře na grilu (flákoty masa s ještě větší hromadou zeleniny)

1x vydatná snídaně

Vstupné na Königstein

Lodní jízdenku z Hřenska do Děčína

 

Cena neobsahuje

Úrazové pojištění

Další možné vstupy

Cena

13.05 - 14.05.2017               3190 Kč

10.06 - 11.06.2017               3190 Kč    

webdnes.cz
®2008