en cz de

Harrachov - Výlety na sněžnicích

Výlety na sněžnicích v okolí Harrachova
Výlety na sněžnicích Harrachov

Harrachov je krásným Krkonošským střediskem s bohatou historií a malebným okolím. Není asi třeba jej nějak hluboce představovat, Harrachov je známým lyžařským střediskem, ale nejsou to jen sjezdovky a skokanské můstky. Harrachov je ideálním výchozím místem k zimním túrám do hor.

Termíny:

Vyrážíme každý víkend, stačí si jen vybrat a domluvit trasu

Nedaleko jsou Kotelní jámy s majestátním vrcholem Kotel, horská chata Vosecká bouda na hřebeni Krkonoš. Daleko to není ani na dech beroucí Sněžné jámy v Polsku, či Labský důl s Pančavským vodopádem. Je tu ale i celá řada kouzelných míst, o kterých se moc neví a rozhodně stojí za vidění.

Vede odsud řada známých cest, ale i nenápadné pěšiny, na kterých nepotkáte turisty ani v létě, řada z nich vznikla už za hraběte Harracha a sloužila jako myslivecké chodníky. A právě takové cesty nás zajímají. Vezmeme Vás na sněžnicích do míst, o kterých většina lidí nemá tušení, že existují, po neznámých cestách s námi přijdete na místa známější.

Výlety pořádáme pro jednotlivce a malé skupinky, maximálně od počtu pěti osob. Pokud nemáte zkušenosti s chůzí na sněžnicích nevadí, průvodci Vás seznámí se správnou chůzí na sněžnicích zásadami bezpečného pohybu v horách. Průvodci Vám budou členové horské služby ČR a zkušení krkonošští průvodci. Pokud sněžnice nemáte, rádi Vám je zapůjčíme

 Máme pro Vás připraveny tři zajímavé okruhy na sněžnice v okolí Harrachova

1. trasa - Po stopách Harrachových myslivců

Vosecká bouda na sněžnicích
Vosecká bouda na sněžnicích

Od Mumlavských vodopádů se vydáme, přes vrchol Plešivce divokým údolím Velké i malé Mumlavy dojdeme na Voseckou boudu a odsud dolů údolím potoků až k mumlavě a dále do Harrachova.

Čekají vás fantastické výhledy na panorama Krkonoš, Jizerských i Lužických hor, ale třeba i na Bezděz Ještěd až na České středohoří. I v turistické oblasti uvidíte pravou divočinu, potoky s ledovými břehy a polštáři prachového sněhu, navíc poměrně nenáročnou trasou.

 

Rezervovat

2. trasa – Pomezím zemí i hor

Trasy na sněžnice
Trasy na sněžnice

Harrachov leží nejen na Česko – Polském pomezí, ale také na pomezí Krkonoš a Jizerských hor a právě tenhle kout je doslova liduprázdnou divočinou, hluboce zařízlé údolí Jizery, Divoké kaňony na České, ale hlavně na polské straně hranice, žádné turistické cesty, to dělá z této trasy naprosto unikátní túru divokou přírodou.

Trasa je fyzicky náročnější, protože nás čeká řada strží, do kterých sestoupíme a řada prudších výstupů. Odměnou pak je neopakovatelná atmosféra ryzí divočiny.

 

Rezervovat

3. trasa – Známá místa cestou necestou

Výlety na sněžnicích Krkonoše
Výlety na sněžnicích Krkonoše

Když budeme jmenovat Voseckou boudu, Labskou boudu, Pramen Labe a Dvoračky, napadne Vás spíše výlet na běžkách, ale věřte, že dají najít cesty, kde rozhodně nepůjdeme po urolbovaných stopách. Právě naopak, půjdeme hlubokým sněhem, kde sněžnice naplno využijeme.

Poznáte strmé údolí Kamenice, plochý vodopád sotva znatelné pěšiny na Česko – Polské hranici. Polskou stranou Krkonoš se dostaneme na sněžné jámy, uvidíme divoký labský důl i Pančavský vodopád a podle chuti je možné trasu ještě prodloužit přes sedlo Zadního plechu.

 

Rezervovat

Cena výletu na sněžnicích

Cena za celodenní výlet:

  • 1 osoba                         2495 Kč
  • 2 osoby                         1890 Kč/os.
  • 3 osoby a více                 990 Kč/os.
::
 
Rezervace je možná u každé trasy, do poznámky nám proísm napište, zda chcete jít individuálně nebo se připojit ke skupince. V případě připojení ke skupince počítáme skupinovou cenu i pro jednotlivce!!!
 
Nebojte se nás zeptat na výlet pro uzavřenou skupinu, včetně přechodu hor s celým zajištěním.

 

 

 

 

Kontaktujte nás

telefon: +420 602 665 775

info@adventurecompany.cz

Sídlo firmy

Dlážděná 160

Harrachov 611, 403 01

Adresa lyžařské školy

Harrachov 225, Harrachov

Harrachov lanovka na Rýžovišti

IČ 04437772

 

 FB diskuse

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

webdnes.cz
®2008